sobota, 25 października 2014

Kiedy zatrudnić eksperta zarządzania sytuacją kryzysową

Każda firma potrzebuje solidnej strategii komunikacji w sytuacji kryzysowej.

Agencja PR specjalizująca się w zarządzaniu kryzysem i komunikacją kryzysową opracuje taką strategię na długo przed pierwszym kontaktem z mediami.

Najlepszy moment na decyzję o zatrudnieniu eksperta zarządzania kryzysem jest właśnie teraz – kiedy jest czas na spokojną analizę wszystkich czarnych scenariuszy.

Jeżeli zaczniesz szukać agencji PR po wybuchu kryzysu, trudniej będzie naprawić szkody, przywrócić zaufanie i odbudować reputację.

Wyspecjalizowane agencje PR znają problemy z jakimi borykają się firmy w sytuacji kryzysowej i wiedzą jak sobie z nimi radzić. Nawiązując współpracę z taką agencją teraz, możesz liczyć na pięć wymiernych korzyści:

1. Plan kryzysowy

Dokładnie skonstruowany plan kryzysowy to kręgosłup każdej skutecznej strategii. Agencja PR pomoże stworzyć plan, który ujmie wszystkie zasady i procedury, zadania rzecznika prasowego, podstawowe komunikaty i listy kontaktów z mediami.

2. Scenariusze i sytuacje awaryjne

Dobra agencja PR sporządzi listę zagrożeń oraz opracuje scenariusze i plany działania w konkretnych sytuacjach. Im więcej czasu poświęcisz na omówienie czarnych scenariuszy, tym pewniej poczujesz się kiedy zobaczysz kamery telewizyjne i mikrofony skierowane w Twoją stronę.

3. Skrócenie czasu reakcji

Czas w sytuacji kryzysowej jest na wagę złota. Jeśli rozpoczniesz współpracę teraz, będziesz w stanie skrócić okres od wybuchu kryzysu do pierwszego komunikatu dla mediów – im szybsza reakcja, tym mniej okazji do szkodliwych spekulacji.

4. Krótkotrwałe cele i strategiczny sukces

Większość decyzji i działań w zarządzaniu sytuacją kryzysową dotyczy krótkoterminowych celów. Agencja PR także bierze je pod uwagę, ale jednocześnie myśli o tym jak odbudować reputację firmy po uporaniu się z kryzysem.

5. Oszczędności

PR kosztuje, ale doradztwo PR w sytuacji kryzysowej kosztuje naprawdę dużo. Zlecając wykonanie usług PR teraz, unikasz wydawania ogromnych pieniędzy na zarządzanie kryzysem po jego wybuchu.

Pressence Public Relations chętnie pomoże w przygotowaniach do zarządzania sytuacją kryzysową. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz