poniedziałek, 7 grudnia 2015

Jak rozmawiać w mediach antyspołecznościowych

Dziś wszyscy mówią o mediach społecznościowych. Ale jakimś dziwnym trafem nikt nie ma zbyt wiele do powiedzenia o mediach... antyspołecznościowych.

Są takie?

Obserwując zachowanie niektórych użytkowników Internetu mam wrażenie, że tak.

Oto 10 porad jak komunikować się online bez większego sensu i pożytku:

1. Obrażaj i atakuj ludzi, niszcz ich reputację i utrudniaj im zdobycie pracy.

2. Promuj swoje produkty i usługi jak szalony. Nie publikuj niczego co nie pomaga Ci zarabiać więcej pieniędzy. Wszyscy znajomi powinni wiedzieć, że tylko na tym Ci zależy.

3. Nikomu nie pomagaj. Dlaczego masz zrobić za darmo coś na czym możesz zarobić?

4. Udostępniaj komentarze ekspertów chcąc tym samym pokazać, że się z nimi zgadzasz (też jesteś mądry). Aby wzmocnić wrażenie, możesz czasem "przez przypadek" pominąć nazwisko eksperta.

5. Ukrywaj swoje prawdziwe imię i nazwisko pod głupim pseudonimem. To taki modny żarcik, prawda?

6. Traktuj znajomych w mediach społecznościowych wyłącznie jako potencjalnych klientów, którzy oprócz swoich pieniędzy nie mogą Ci nic dać.

7. Cytuj klasyków bez podawania nazwiska autora aktualnego i mądrego powiedzenia. Oni przecież nie żyją – więc kto się o nich upomni?

8. Automatyzuj publikację wszystkich wpisów tak, żeby nie siedzieć zbyt długo przy komputerze. Jest tyle ciekawszych rzeczy od słuchania nudnych konwersacji w mediach społecznościowych.

9. Udostępniaj wpisy autorów cudownych przepisów na odchudzanie i zarobienie miliona złotych bez wychodzenia z domu, o których wiesz, że nie mają żadnej wartości. Ale dzięki udostępnianiu sam możesz zarobić dużo pieniędzy.

10. Zawsze kiedy możesz pokazuj ludziom, że nie mają racji i Ty jesteś najmądrzejszy. Wszyscy to kiedyś zauważą i będą Ci bić brawo.

Jeżeli będziesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami, Twoje interesy i relacje z klientami bardzo się zmienią. Będziesz zdziwiony jak bardzo... i nie będziesz z tego zadowolony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz