poniedziałek, 21 grudnia 2015

Naga prawda o mediach społecznościowych

Spokojnie. Nie musisz mieć 18 lat, żeby to przeczytać.

Nie brakuje dorosłych, którzy powiedzą Ci, że wystarczy przeznaczyć na komunikację w mediach społecznościowych codziennie nie więcej niż pół godziny.

Nieprawda.

Żeby odnieść sukces w mediach społecznościowych, potrzebujesz więcej czasu.

Szukanie i wybieranie ilustracji, pisanie informacji, redakcja wpisów przed publikacją, edycja zdjęć, planowanie wpisów, analiza statystyk, przygotowanie odpowiedzi na komentarze – to wszystko wymaga czasu.

Jeśli coś warto robić, warto robić to dobrze. Każdy kto mówi, że możesz to zrobić w pół godziny albo Cię okłamuje albo próbuje coś sprzedać.

Oczywiście możesz – nie nudząc się ani minutę – spędzić na Facebooku i Twitterze cały dzień, ale przecież nie o to chodzi.

Skutecznych kampanii online nie prowadzi się codziennie przez 5 minut. Nawet gdybyś miał tylko udostępniać cudze wpisy – nie wspominając o tworzeniu własnych treści – potrzebujesz na to więcej czasu.

Ile? Nie wiem.

Nie podam żadnej magicznej liczby, bo jej nie znam. Ale opierając się na własnym doświadczeniu powiem, że jest to kilka godzin.

Dużo czasu zajmuje poszerzanie grona swoich fanów. Jeśli nie jesteś znaną marką, atrakcyjną aktorką lub utalentowanym prestidigitatorem, nie możesz liczyć na to, że każdego ranka znajdziesz na swoim profilu na Facebooku 100 nowych polubień.

Nie wystarczy publikować ciekawe i wartościowe treści. Trzeba jeszcze umieć angażować użytkowników. Możesz mi wierzyć lub nie, ale tego nie zrobisz w 10 minut.

Skąd wiesz kiedy najlepiej publikować nowe treści jeśli nie analizujesz regularnie internetowych statystyk? Jeżeli kiedykolwiek zaglądałeś na Google Analytics, wiesz, że analiza danych zabiera więcej niż 5 minut.

Jeśli decydujesz się na komunikację w mediach społecznościowych, rób to dobrze. Jeżeli nie masz na to czasu, zatrudnij kogoś kto zrobi to dla Ciebie.

Przepraszam jeśli Cię rozczarowałem, ale powtórzę raz jeszcze: Żeby odnieść sukces w mediach społecznościowych, potrzebujesz więcej niż pół godziny dziennie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz